Nasıl Çalışır?

Sistem Nasıl İşliyor?

Abonman Kartı veya Kredikartı ile maksimum iki bisiklet kiralayabilirsiniz.

Akıllı bisiklet kiralama sisteminde saat sınırlaması yoktur, 7/24 sistem açıktır

Kullanıcı akıllı bisikleti/bisikletleri en fazla 24 saat kiralayabilir, 16 saat sonrasında bisiklet kullanıcısı sistem üzerinden sms/telefon ile uyarılarak bisikletin kullanım süre sınırı hatırlatılır, bununla birlikte bisiklet biriminde çalışan personel tarafından bu işlemler titizlikle takip edilir. 24 saat sonunda eğer kullanıcı herhangi bir bildirimde bulunmadıysa her saat için 3,00 TL cezalı tarife uygulanır, toplamda 48 saati aşan kiralamalar hakkında yine kullanıcı herhangi bir bildirimde bulunmadıysa bisikletin çalmmasına dair yasal işlem başlatılır.

Kredi Kartı ile kullanımda blokaj ücreti : 25,00 TL’dir.

Kiralama yapılabilmesi için Abonman Kartında en az bulunması gereken bakiye miktarı : 10,00 TL’dir.

Abonman Karta 5,00 TL ve katları şeklinde yükleme yapılabilecektir.

Akıllı Bisiklet Sistemi Abonman Kart Ücreti : 25,00 TL olacaktır,

Sistem, kredi kartı ve abonelik olmak üzere 2 farklı şekilde hizmet veriyor. Akıllı bisiklet sistemini kredi kartı ile kullanmak isteyen bisiklet severlerin kiralama terminalinden bisiklet kirala butonunu tıklayarak, öncelikle sisteme üye olmaları gerekiyor. Kısa süreli bu işlemin ardından kredi kartı ile terminal üzerindeki adımlar bir biri ardına tamamlandıktan sonra sistemin verdiği 8 haneli şifre kullanılarak bisiklet kiralanabilmektedir.

Üyelik

Kiralama Seçenekleri

Çabis Akıllı Bisiklet Sistemi, kullanıcılarına üç değişik şekilde kiralama hizmeti vermektedir.
1. Çabis kiosklarından kredi kartıyla doğrudan kiralama,
2. Çabis abone noktalarına bizzat başvurmak koşuluyla verilecek olan abone kartıyla kiralama,

Abone Noktaları

Abonelikler Çabis Abone noktalarından yapılır. Bu abone noktasından size verilecek olan abonelik sözleşmesini doldurduktan sonra kartınız anında içerisinde talep ettiğiniz bakiye ile birlikte size teslim edilecek ve hemen bisiklet kiralayabileceksiniz.

Kredi Yükleme

Abone Kartıma Nasıl Kredi Yüklerim

Kredi yüklemek için Abone işlemleri menüsünden öncelikle giriş yapmanız gerekmektedir. Abone girişi yapıldıktan sonra Abone işlemleri menüsünden "Ödeme" linkini tıklayarak kredi yükleme işlemi yapabilirsiniz.

Kredi Kartı ile yükleme yaptığımda hesabımı nasıl kontrol edebilirim

Her üye internet sayfamız üzerinden kendi bilgilerine ulaşabilir. Sırasıyla; "Abone İşlemleri>Ödeme Detaylar'ından" kredi yükleme geçmişini,"Abone işlemleri>Kullanıcı Bilgilerim'den" kalan bakiyenizi ve diğer kullanıcı bilgilerinizi güvenle görebilir. Ancak; üye olunurken, üyenin hesabını kontrol edebilmesi, sistem tarafından gönderilecek olan bilgilendirmeleri (şifre, güncelleme, değişiklik vb) görebilmesi için istenilen iletişim vb. bilgilerini tam ve doğru olarak vermelidir. Aksi taktirde bu bilgilendirmelerden haberdar olması mümkün olamayacaktır.

Kullanım

Kartlı Üyeyim İstasyondan Bisikleti nasıl kiralarım?

Eğer kartlı üyeyseniz,Çabis duraklarından herhangi birine gidip, bisikletin bağlı olduğu ünitede bulunan kart okutma ekrancığına kartınızı okutup, şifrenizi girerek bisikleti otomatik olarak teslim alabilirsiniz..

Kredi Kartı İle Kiralamadaki Prosedür Nedir ?

Kredi kartınızdan 25 tl bloke alınır ve bisikletinizi kullanabilirsiniz.

Kiraladığım Bisikleti Nasıl Teslim Ederim ?

Bisikleti tüm istasyonlardaki boş parklara yerleştirebilirsiniz yerleştirirken park boş yazısı ve durakta yeşil ışığın yandığından emin olunuz hizmet dışı olan parklara yerleştirmeyiniz aksi halde sistem bisikleti teslim almayacaktır. Bisiklet kilidi yuvaya gelecek şekilde yerleştiriniz. Bisiklet düzgün bir şekilde teslim edildiğinde park ekranında adınız,soyadınız ve bakiyeniz görünecektir.

Bisiklet Teslim Ettiğimden Nasıl Emin Olurum ?

Park ekranında adınız,soyadınız ve kalan bakiyeniz göründüyse ve yeşil ışık yandıysa bisikleti başarılı şekilde teslim etmiş olursunuz. Aksi halde park ekranında kırmızı ışık yanacaktır. Lütfen müşteri hizmeterini arayınız...

İstasyonda Tüm Parklar Dolu İse Bisikleti Nasıl Teslim Ederim ?

Eğer tüm parklar dolu ise, istasyonda bağlı bulunan bilgisayar ekranında, Ek süre talebi alarak, en yakın istasyon noktasını ekranda görerek teslim etmeniz mümkündür.

Abone Kartıyla Kaç Bisiklet Kiralayabilirim ?

Bir abone kartıyla maksimum 2 adet bisiklet kiralanabilmektedir. Bunu için kartınızda minimum 10 TL bakiye bulunması zorunludur.

Güvenlik

Sistem, kredi kartı ve abonelik olmak üzere 2 farklı şekilde hizmet veriyor. Akıllı bisiklet sistemini kredi kartı ile kullanmak isteyen bisiklet severlerin kiralama terminalinden bisiklet kirala butonunu tıklayarak, öncelikle sisteme üye olmaları gerekiyor. Kısa süreli bu işlemin ardından kredi kartı ile terminal üzerindeki adımlar bir biri ardına tamamlandıktan sonra sistemin verdiği şifre kullanılarak bisiklet kiralanabilmektedir.

Kredi Kartı İle Kiralama Güvenli midir?

Kredi kartı ile kiralamada fiziksel pos kullanılmaktadır,sanal pos kullanılmadığından güvenlidir.

Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulalışırım

444 17 17 veya iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.